فوتبال را بهتر بازي كنيد Fifa10

اذهب الى الأسفل

فوتبال را بهتر بازي كنيد Fifa10

پست  abol-fa في السبت أكتوبر 17, 2009 4:15 am


عنوان ویدیو گیم : FIFA Soccer 10
ناشر : الکترونیک آرتز
گروه تولید : EA Sports
ژانر : ورزشی (فوتبال)
تاریخ عرضه : 2 اكتبر 2009
پلتفرم ها : PS3 , Xbox360 ,PS2 , PC ,Wii , Mobile , IPhone , Nintendo DS , PSP

درجه ESRB بازی : Everyoneدرجه PEGI بازی : 3+بازي فيفا براي اولين بار در سال 1994 توسط شركت كانادايي EA Sport براي كنسول هاي سگا و نينتندو عرضه شد. در سالي كه قرار بود بازيهاي جام جهاني براي اولين بار در ايالات متحده برگزار شود. با تكنولوژي نه چندان پيشرفته آن زمان بازي فيفا 94 با نام رسمي FIFA International Soccer بين گيمر هاي كنسول هاي سگا و گيم بوي محبوبيت خاصي پيدا كرد جايي كه در سالهاي قبل آن بازي هاي فوتبال كه از سوي شركت هاي تكمو ارائه شده بود ابدا در اين حد كاربر پسند نبودند. بازي فيفا 95 نيز پس از يك سال منتشر شد ولي آغاز حرفه اي فيفا از زماني بود كه كنسول PS محصول سوني به جهان گيمينگ معرفي شد و شركت الكترونيك آرتز با حمايت از گروه سازنده فيفا يعني EA Sports توانست از جمله پيشگامان سازنده فوتبال گيم براي اين كنسول باشد ساخت بازي فيفا تا سال 98 بر روي كنسول هاي مختلف دهه 90 ادامه يافت تا اينكه با ارائه نسخه پيشرفته سيستم عامل ويندوز 98 از سوي مايكروسافت باعث شد افق جديدي در مقابل بازي هاي رايانه اي نمايان شود تا قبل از آن كامپيوتر به عنوان يك كنسول و پلتفورم آنگونه كه هم اكنون سراغ داريم تلقي نمي شد. و صرفا امكان بازي با كامپيوتر به عنوان يك مزيت اضافي در آن محسوب ميشد اما با پيشرفت گرافيكي سيستم هاي رايانه اي فيفا 99 با كيفيت و گرافيك متحول گرانه اي بر روي سيستم هاي كامپيوتري خود نمايي كرد به طوري كه ديدن چنين بازي فوتبال به شكل 3 بعدي همگان را شگفت زده كرده بود. اوج پيشرفت فيفا در ارائه نسخه كامپيوتري و قابل اجرا روي سيستم عامل ويندوز 98 بازي فيفا 2000 بود كه تلفيقي از زيبايي و دقت و پرداختن به مسايل واقعي فوتبال از قبيل امكان ترانسفر شدن و ساخت و طراحي بازيكن بودالبته اين ابتداي كار فيفا در زمينه ساخت بازي هاي 3 بعدي با كيفيت بالا بود و در سالهاي پس از آن شاهد بازيهاي متعددي بوديم كه محصول EA Sports بودند و در واقع بعد از آن بود كه EA همه ساله با ارائه 2 بازي در سال تا به امروز پيش آمد.از سال 2007 با ظهور كنسول هاي نكست جنريشن (نسل بعد) شاهد هنر نمايي فيفا نكست بوديم كه متاسفانه تا به امروز براي PC هيچگاه نسخه نكست ارائه نشده و ما كماكان منتظر ارائه نسخه نكست براي PC هستيم. امسال شاهد هفدهمین قسمت از سری بازی های محبوب و تحسین شده فیفا هستیم. نسخه 2009 بازی مورد توجه بسیاری از سایت ها و مجلات قرار گرفت و همچین فروش بیش از 8 میلیونی نسخه 2009 هم حاکی از محبوبیت اون هستش! پارسال بازی تحت دو ویرایش منتشر شد یکی Next-Gen که برای کنسول های نسل جدید ( PS3 و X360 ) بود ودیگری هم current-gen که برای pc و ps2 بود و نسخه Wii هم گه کاملا متفاوت با بقیه بود! خوب بگذریم امسال پائول هوساک دیگه بر روی نسخه PC کار نمی کنه ولی دیوید راتر همچنان در صدر طراحان نسخه نسکت هستش! که تغییر تیم سازنده نسخه PC می تونه نوید بخش باشه! ولی اونچه که مشخص هستش تیم سازنده نسخه PC با نسخه های PS3 و X360 تفاوت داره!
چندی پیش Santiago Jaramillo از طراحان گیم پلی بازی چندی از اطلاعات ضمن و مختصر از این بازی و در فروم رسمی این بازی قرار داده بود که در زیر اونا رو مرور می کنیم


نکات بازی

ابتدایی ترین اطلاعاتی که شرکت الکترونیک آرتز در مورد بازی آینده فيفا یعنی FIFA 10منتشر كرده نكاتي اميدوار كننده هست. سانتیاگو خارامیو (Santiago Jaramillo) مدیر سازنده نکست جنریشن نکاتی رو فاش کرده اند که در زیر می تونید مطالعه کنید

مود مدیریت (مربیگری) : در حالتهای Quick Sim شاهد نتیجه واقعی تری خواهید بود (توضیح اینکه در ورژن های قبلی حتی بعضی مواقع تیم پر ستاره در مقابل تیم بدون ستاره شکست می خورد). در جدول امتیاز شاهد رده بندی واقعی تری خواهیم بود به طوری که تیم های ضعیف هر لیگ در رده های پایین تر قرار خواهند گرفت.سانتیاگو اظهار داشته که مود مربیگری یکی از مهمترین مود های بازی بوده و بیشترین اظهار نظرها از طرف کاربران در مورد همین مود بود و گفته که چون تا قبل این نتونستند انتظارها رو براورده کنند امسال بیشترین تمرکز رو روی بازی خواهند داشت.


پاس های فلیک (برشی) : ما سعی در بهبود نوع و اجرای پاس ها داریم کاری که در فیفا 09 کمی بهتر شده بود و پاس های در عمق حالتی بهتر و ماهرانه و تکنیکی داشتند. و باعث ایجاد موقعیت های موثری می شد. یکی از تمرکز هایی که خواهیم داشت روی پاس های پشت پا خواهد بود. واین کار رو شاید بخواهیم با ترکیبی از کلید های ترکیبی RB سهولت ببخشیم

فیزیک توپ : پارسال توی فیفا 09 ما روی فیزیک توپبسیار تمرکز داشتیم و تا حد بسیار بالایی رفتار توپ رو در جریان بازی به واقعیت نزدیک کردیم البته مشکلاتی هم در این میان بود مانند اوج گیری غیر طبیعی توب بعد از شوت بازیکن که در واقع مجالی برای اصلاح این مشکل در فیفا 09 نبود بنابراین ما یک بار دیگه روی ایم مسئله کار کردیم و امیدوار هستیم یکی از بی نقص ترین رفتارهای توپ رو در این بازی شاهد باشیم.

تناسب خط دفاع و حمله : ما همیشه به یک بالانس بین خط دفاع و حمله نیاز داریم در واقع در فوتبال واقعی توپهای بلند و هوایی در موقع حمله به این خطرناکی که در بازی دیدیم نیست و ما فکر می کنیم بیش از حد پاس های هوایی دقیق و خطر ساز هستند. و این خطر سازی باعث شده بود که ما دفاع را به صورت غیر طبیعی در لحظه حمله قوی کنیم که این مسئله صحیح نیست و در دنیای واقعی فوتبال دفاع در مواجهه با یک حمله فوق العاده خطرناک و سریع دچار غافلگیری و ضعف می شوند نه اینکه تمرکز آنها بیش از پیش افزایش پیدا کند. و ما امیدواریم با کاهش دادن میزان خطری که یک پاس هوایی می تواند ایجاد کند یک بالانس و تناسب بین خطوط دفاع و حمله ایجاد کنیم

گیم پلی عمومی : همیشه پس از عرضه هر نسخه با بازخوردهای کاربران مواجه می شویم که اکثرا مسایلی خیلی پیچیده تر از آنچیزی است که ما در توان داریم ولی در هر حال در هر نسخه گیم پلی عمومی که یکی از مهمترین وجوه تمایز بازی های هر ساله هست مد نظر ما بود و هست. و ما همیشه سعی در بهبود گیم پلی داریم و امیدوار هستیم بیش از پیش مورد قبول کاربران قرار بگیرد. ارتقای هوش مصنوعی بازیکنان و جا گیری های صحیح خطوظ دفاعی و دروازبان و ... از جمله فاکتورهایی است که در فیفا 10 روی آنها مانور داده خواهد شد.

چند لينك از اسكرين شات هاي بازي
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen1_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen2_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen3_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen4_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen5_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen6_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen7_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen8_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen9_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen10_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen11_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen12_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen13_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen14_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen15_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen16_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen17_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen18_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen19_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen20_large.jpg
http://www.tothegame.com/res/game/9412/feature/2009-06-05/screen21_large.jpg

abol-fa
کاربر جدید
کاربر جدید

تعداد پستها : 17
Reputation : 0
Join date : 2009-10-17

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

خصوصيات جديد بازي

پست  abol-fa في السبت أكتوبر 17, 2009 4:17 am

بازي فيفا 10 رسما رونمايي شد...

سايت بازي راه اندازي شد و بازي براي سه نسخه XBox360 و PS3 و Wii به صورت نكست جنريشن. در پاييز امسال عرضه خواهد شد. در مورد PC فقط مي تونم بگم تنها معجزه و يا يك سورپرايز مي تونه باعث بشه كه در جرگه كنسول هاي نكست ژن قرار بگيره ولي تمامي مدارك بر عليه نكست بودن پلتفورم PC هست. بنابراين احتمال نكست بودن در حد صفر هست. در هر صورت آن چه كه اهميت داره اينه كه بازي به نحو احسن روي كنسول هاي نكست عرضه خواهد شد. توجه شما رو به ترجمه اي از خصوصيات بازي جلب مي كنم(توضيحات داخل پرانتز رو كه در ترجمه وجود دارند از خودم نوشتم):


نو آوري در كنترل بازيكن
_________________

دريبل 360 درجه: براي اولين بار تجربه كاملا صحيح دريبل 360 درجه رو در حالي خواهيد داشت كه قبلا امكان اجراي اين دريبل در حاليكه بين دو مدافع حريف قرار گرفته ايد و به عنوان يك حركت تكنيكي نياز به حركتي سريع داريد وجود نداشت.(توضيح: زماني اين دريبل قبلا جواب مي داد كه شما با يك مدافع در حالت تك به تك بوديد و اين دريبل موثر ترين روش براي جا گذاشتن بود)


دريبل تخصصي: تكنولوژي پيشرفته انيمشن حركات تاب دار يك بازيكن به شما اين امكان را مي دهد كه در مواجه با مدافعان حريف بتوانيد مانور لازم و حفظ توپ رو با دريبل هاي عرضي مناسب همچون بازيكنان بزرگ فوتبال جهان انجام دهيد.ويژگي هاي گيم پلي
_______________

آزادي بازي فيزيكي: به هنگام دريبل هاي پهن و نبرد تن به تن دريبلر و مدافع مقابلش و در تصادف و كشاكشي كه بين آنها حاكم مي شود ديگر امكان پيروزي هر كدام از آنها به راحتي قابل پيش بيني نيست و سرعت و قدرت آنها مطابق واقعيت و نحوه استفاده و اجراي صحيح حركت در پيروزي نبرد تن به تن تاثير گذار خواهد بود.


بازيكن اضطراري: با در اختيار داشتن هوش مصنوعي بازيكنان در هنگام موقعيت هاي متفاوت بازيكنان با حركات بدون توپ و قرار گرفتن در موقعيت هاي مناسب جهت گلزني و استفاده از توپ هاي دريافتي مي توانند موقعيت بسيار خوبي ايجاد كنند.


بهبود هوش مصنوعي در تله افتادن ها: حالا ديگر بازيكنان هوشياري بيشتري نسبت به قبل دارند و مثل سابق به راحتي در تله نمي افتند و مي توانند سريع به توپ برسند و عملكرد بهتري نسبت به سابق داشته باشند.


جايگيري پيشرفته : مدافعين بر اساس هوش مصنوعي پيشرفته مي توانند علاوه بر وظايف خود وظايف ديگر بازيكنان را كه به دلايل مختلف از آن غافل شده اند را پر كرده و در جايگيري ها هوشياري بيشتري داشته باشند. حال بازيكنان مي توانند در موقعيت هاي مختلف با آناليز شرايط در فضاي هاي موثر قرار گيرند. و خلاقانه تر عمل كنند. آنها نوع دويدن هايشان را به صورت خلاقانه اي مورب مي كنند تا بيشترين تاثير را در چنين موقعيت هايي داشته باشند.


دقت بيشتر در پاس كاري ها : دقت در آناليز فضاهاي بهتر به بازيكن اين توانايي را مي دهد كه پاسي كه به دريافت كننده اش مي دهد دقيق تر و صحيح تر باشد حتي در مواقع تحت فشار بودن اين دقت را تحت تاثير قرار مي دهد.


شوت زدن صحيح و موثر: اصلاح سيستم شوت زني. اجراي شوت هاي پيچ دار و انواع مختلف شوت هايي كه در دنياي واقعي فوتبال زده مي شوند باعث مي شود كه نشاط بيشتري از گلزني به اين نحو وجود داشته باشد.


اختيارات مختلف دفاع: دقت تكل هاي بلند افزايش يافته. بنابراين بازيكنان خوب مي توانند در مواجهه با بازيكنان دريبلر با دقت بيشتري توپ گيري كنند. از اينها گذشته تكل هاي با هدف بلاك كردن يك سانتر يا شوت كه قبل از سانتر يا شوت زدن زده ميشود مي تواند بسيار موثر باشد. اين اختيارات كه شما در حالت مناسب مي توانيد به جاي تلاش براي دور كردن توپ مسير توپ را با يك تكل مناسب بلاك كنيد باعث ميشود شانس گل خوردن شما تا حد زيادي كاهش يابد. در كل سيستم دفاعي در فيفا 10 با برنامه تر و تاكتيكي تر خواهد بود.
-

بهبود هوشمندي دروازباني: بهبود در اين بخش بدين معني است كه حال دروازبان داراي احساس و درك بيشتري مي باشد توضيح اينكه او مي تواند درك كند كه توپ در چو وضعيتي مي تواند دروازه او را تهديد كند و در شرايط خاصي مي تواند توپ ها را دفع كند و حتي در اوج نا اميدي كه توپ در حال وارد شدن به دروازه است مي تواند با يك حركت استثنايي (در مواقعي) توپ را در حالت چمباتمه از روي خط دروازه برگشت دهد. افزايش هوش مصنوعي و رفتار طبيعي و صحيح يك دروازبان در فيفا 10 كاملا رعايت شده.


پاسخگويي به بازخوردهاي گيمرها: يكي از استراتژي هاي فيفا گوش دادن به بازخوردهاي گيمر ها بود بيش از 250 ميليون بازي كه توسط فيفا بازها انجام داده شده بازخوردهايي به همراه داشته مانند بهبود شوت ها بهتر شدن دروازباني و واقعي تر گرديدن نحوه شتاب گيري و سرعت دويدن ها يا وجود داشتن تفاوت در بر خورد به تير دروازه و ... اصلاح و جواب دهي به همه اينها را گيمر ها در فيفا 10 خواهند ديد.اصلاحات و بهبود هاي مود مربيگري
_________________________

اصلاح منيجر مود: با بيش از 50 بهبود و تغيير. مود مربيگري فيفا 10 به گونه اي خواهد بود كه شما مي توانيد يك تيم را مديريت كنيد. بدون اينكه لازم باشد با تكيه بر قدرت بازي خودتان تيم قدرتمندتر حريف را ببريد.(توضيح: شما مي توانيد با مديريت و طرح نقشه خاص يك بازي را برنده شويد. در حاليكه روي كاغذ ممكن هست از پيش بازنده باشيد. مثل تفكرات رافا بنيتس كه توي سانتياگو برنابئو رئال رو متوقف كرد يا گاس هيدينگ كه در نئو كمپ بارسا رو از كار انداخته بود )-

واقع گرايي مسابقه: دقيقه به دقيقه مسابقه محاسبه مي شود شما در مود مربيگري تمامي تصميمات در مورد نقاط قوت بازيكنان يا نقاط ضعف آنها را تشخيص داده و براي حل آنها تصميم گيري مي كنيد. و در تمامي خطوط زمين بايستي از بازيكنان مناسب و موثر استفاده كنيد. تا بتوانيد نتيجه بازي را به سود خود پايان ببريد.

abol-fa
کاربر جدید
کاربر جدید

تعداد پستها : 17
Reputation : 0
Join date : 2009-10-17

خواندن مشخصات فردي

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد